Buna ziua,
Va invitam sa luați parte la deschiderea Sesiunii științifice studențești "NORD - perspective interdisciplinare", aflata la a III-a editie, organizată în colaborare cu Universitatea Națională din Ujgorod și cu Liga Studenților "Pintea Viteazul" din Centrul Universitar Nord, Baia Mare. Deschiderea oficială va avea loc, mâine, 10 mai, ora 10, în amfiteatrul A59 din sediul Facultății de Litere.
Și în acest an, la sesiune va participa un grup de studenți de la Universitatea Națională din Ujgorod, coordonați de profesorii Taras și Oksana Dațio.
Avem onoarea de a oferi participanților două comunicări în plen susținute de personalități de prestigiu din străinătate: Dr. Elisabeth Lightfoot, directoarea Programului Doctoral de la Universitatea Minnesota din SUA și Dr. Eduardo de Almeida Navarro, de la Universitatea Sao Paolo, Brazilia.
Va mulțumim și vă așteptăm,
Conf. univ. dr. Ioan-Mircea Farcaș
Decan, Facultatea de Litere, Baia Mare

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu