Se afișează postările cu eticheta Ocolul Silvic Târgu Lăpuş. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Ocolul Silvic Târgu Lăpuş. Afișați toate postările

duminică, 20 august 2017

Ocolul Silvic Târgu Lăpuş are şef nou



Din 7 august 2017, în baza unei decizii a Direcţiei Silvice Marmureş, la conducerea Ocolului Silvic Tg. Lăpuş a fost numit inginerul Teodor Ioan Butean. Acesta are experienţă acumulată la Ocolul silvic din Şomcuta Mare, în funcţiile de şef de district şi şef cu fondul foretier. Este absolvent a două facultăţi, de Silvicultură la Braşov şi Protecţia Mediului la Oradea. Numirea ca şef este pe perioadă determinată, pînă la clarificarea situaţiei juridice a unor pădurari din zonă, care au fost arestaţi cu acuzaţia de infracţiune la regimul silvic. Oare de ce nu ne mai mirăm că cei puşi să păzească pădurea, tocmai ei, o fură fără resentimente şi cu barbarie?!


                                                                                                  C.L.