Se afișează postările cu eticheta finala Cincinnati. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta finala Cincinnati. Afișați toate postările

luni, 21 august 2017

”Lumea se poate gândi și la altceva”! Declarații uimitoare ale lui CTP după eșecul Simonei

Simona Halep a fost învinsă fără drept de apel de Garbine Muguruza în finala de la Cincinnati, cu 1-6, 0-6 și a pierdut și șansa să ajungă pe locul 1 mondial. Cristian Tudor Popescu a fost șocat de felul în care s-a desfășurat jocul dintre cele două sportive.
”Vă mărturisesc: nu am replică la ce am văzut. Nu mă așteptam. Am spus că ne așteaptă o finală memorabilă. Știam că Muguruza are prima șansă, dar nu m-am așteptat la o asemenea infrângere. Simona nu a intrat în ring, nu a luptat în 95% din meci. A avut o evoluție cenușie. Unii se pot gândi și la un meci aranjat. Din păcate, arată și așa. Nu se pune problema totuși de așa ceva”, a spus Cristian Tudor Popescu pentru Digi Sport.
Ilie Năstase este singurul român care a ocupat locul 1 la simplu. Fostul campion de la US Open şi Roland Garros a fost chiar primul lider mondial din era "Open".
2 este locul cel mai înalt ocupat de Simona Halep. Prima oară când a ajuns a doua din lume se întâmpla în august 2014 (după finala de la Roland Garros şi semifinala de la Wimbledon).
23 august 1973 a fost data istorică pentru România, în care Ilie Năstase a devenit numărul unu mondial. De atunci au trecut aproape 44 de ani!!!

                                                                                         DIGISPORT.RO