Se afișează postările cu eticheta nu investesc. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta nu investesc. Afișați toate postările

miercuri, 22 noiembrie 2017

Gică Hagi critică multinaționalele că nu investesc în sportul românesc deși au profituri uriașe


Gică Hagi şi-a îndreptat atenţia spre autorităţile din România, pe care le-a criticat pentru modul în care se raportează la sportul de performanţă, titrează Pro Sport.
Supărat pentru situaţia sportului din România, antrenorul şi patronul de la Viitorul a propus ca un procent mic din profitul multinaţionalelor să fie investit în sport şi chiar a mers la MTS pentru a discuta problema. Rezultatul? !
O nouă dezamăgire pentru fostul decar al echipei naţionale: „Sunt societăţi mari în România care fac bani. Nu e posibil ca oraşele mari să nu aibă echipe, nu se poate aşa ceva! Multinaţionalele care fac milioane în România, pardon, miliarde, ar trebui să dea 2-3% din cifra lor de afaceri. Am fost la cei de la MTS să le spun asta, erau încântaţi, parcă descoperisem America. Dar tot nu s-a făcut nimic. În România vorbim, plecăm şi la revedere, nimic nu se face”, a dezvăluit  Gheorghe Hagi.
                                                                                                     NapocaNews