"Câinii" s-au chinuit cu nou promovata ACS Poli Timişoara, dar sunt pe primul loc !

DINAMO - ACS POLI TIMIȘOARA 2-1
Au marcat:
Dorin Rotariu 28, 37 / Scutaru 48
Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 27 prin lovitura de cap a lui Rotariu, fotbalistul primind o centrare de pe stânga de la Palici. Același Rotariu a majorat diferența în minutul 38, când Gnohere i-a pasat tânărului jucător, iar acesta a reluat din prima din mijlocul careului.
Imediat după pauză timișorenii au redus din handicap după ce Scutaru a pus bine latul la un șut al lui Elek din 9 metri.
Dinamo e lider după două etape cu 6 puncte și un golaveraj de 6-2. De partea cealaltă, ACS Poli Timișoara e într-o postură extrem de grea, fiind ultima în clasament după un singur meci cu -14 puncte, din cauza problemelor financiare.