joi, 9 mai 2019

Simona Halep se califică în semifinale la Madrid!

Simona Halep s-a calificat, joi, 9 mai, în semifinalele turneului de la Madrid, după un meci de mare luptă cu australianca Ashleigh Barty.
Tenismena româncă, care graţie acestei victorii şi-a asigurat poziţia a doua în clasamentul WTA, s-a impus în două seturi, scor 7-5, 7-5.
În semifinale, Simona o va întâlni pe câştigătoarea "sfertului" dintre Naomi Osaka şi Belinda Bencic.
E pentru a patra oară când Simona Halep ajunge în semifinale la Madrid, turneu pe care l-a câştigat de două ori.
312.215 euro şi 390 de puncte în clasamentul WTA şi-a asigurat Simona prin calificarea în semifinalele competiţiei din capitala Spaniei.


                                                                       Cristi Someşan

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu