Se afișează postările cu eticheta Tokyo 2020. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Tokyo 2020. Afișați toate postările

marți, 8 octombrie 2019

Tokyo 2020. Marian Drăgulescu s-a calificat la Jocurile Olimpice pentru a cincea oară!


 Marian Drăgulescu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, din 2020. Sportivul în vârstă de 38 de ani este cel mai medaliat gimnast român din istorie, cu 31 de trofee obţinute la competiţiile internaţionale majore.
 Această calificare îi va aduce lui Marian Drăgulescu a cincea prezenţă la Jocurile Olimpice, după cele de la Sydney, Atena, Beijing şi Rio. Ediţia de la Atena, din 2004, i-a adus cele trei medalii olimpice pe care le deţine: două de bronz, la sărituri şi cu echipa, şi una de argint, la sol.
                                                                                                     
                                                                                                    C.S.