Se afișează postările cu eticheta dar nu destul de mulți. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dar nu destul de mulți. Afișați toate postările

joi, 30 octombrie 2025

Cora Muntean, la protestul sindicatelor: "Sunt mulți în piață, dar nu destul de mulți, de-aia nu le pasă"

Jurnalista Cora Muntean, care și-a aniversat ieri ziua de naștere, se află în acest moment în Piața Victoriei, la protestul sindicatelor  de unde relatează:

"Guvernul trădător al țării, ticăloșii cărora nu le pasă de români ar trebui nu doar să plece, ci și să plătească. Pentru sufocarea cu taxe a celor care mai muncesc în țara asta, pentru că mor medicii de epuizare, pentru că sunt doar niște slugi ale străinilor. Ăștia sunt ăia care și-ar vinde și mama. De ce nu și-ar vinde țara? Sunt mulți în piață, dar nu destul de mulți, de-aia nu le pasă."

ActiveNews