Se afișează postările cu eticheta dezamagitoare. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dezamagitoare. Afișați toate postările

miercuri, 9 ianuarie 2019

Vă invit să NU mai ţineţi cu Dinamo Bucureşti şi Simona Halep!



Partida de pe "Centralul" din Complexul Olimpic din Sydney a fost prima pentru Simona HALEP A dupa trei luni de pauza, românca terminandu-si sezonul 2018 dupa accidentarea la spate.

Potrivit celor de la WTA Insider, Simona a recunoscut superioritatea lui Barty in duelul de miercuri dimineata si s-a declarat multumita de nivelul la care a fost.

"N-am simtit dureri in timpul partidei, insa vreau sa vad cum ma voi simti maine dimineata"m a spus Simona atunci cand a fost intrebata de accidentarea care a tinut-o departe de tenis atat de mult timp.

In ceea ce priveste obiectivul pentru Australian Open, acolo unde are de aparat finala jucata anul trecut, Simona spune ca vrea sa ia fiecare meci in parte si sa vada cum se va simti atunci

In perspectiva Australian Open lucrurile nu arata bine pentru Simona, ea lasand impresia ca ar mai fi avut nevoie de cel putin un turneu inaintea primului Grand Slam din acest sezon.

Notă. Sunt total nemulţumit de ce ne oferă şi în calitate de consumator...

                                                                                     C.S.

vineri, 27 octombrie 2017

Simona Halep, ultima...



Ocupanta primului loc in clasamentul WTA, romanca Simona Halep  a pierdut intalnirea cu Elina Svitolina si a incheiat pe ultima pozitie in Grupa Rosie  intrecerea din Singapore!

Tenismena din Ucraina, fara nicio sansa de calificare mai departe, s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4, cu o usurinta in fatza numarului unu mondial încat ne gandim in mod serios daca ne uitam la acest sport sau doar PARIEM! Sa fim bine intelesi, nu este vorba de suporteri si angajatii sportivelor, ci de academii si patronii lor!

Reprezentanta noastra a inceput foarte slab meciul si, dupa numai 10 minute, era condusa cu 3-0. L-a chemat din tribune pe Darren Cahill, insa sfaturile australianului n-au reusit s-o faca sa intoarca soarta primul set, care a mers in contul tenismenei aflate pe locul 4 in ierarhia WTA.

Dezamagita de joc si parca resemnata, Simona a inceput totusi mai bine setul doi, dar a continuat sa comita multe erori nefortate si sa fie nervoasa, pierzand pentru a treia oara in fata Svitolinei in acest an, dupa finala de la Roma si in semifinale la Openul Canadei.

Ne intrebam daca mai merita sa investim sentimente in ea! Oricum, ca sportiva romanca incepe sa ne faca de ras pe unde merge...

                                                                                                 C.S.