Se afișează postările cu eticheta paun. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta paun. Afișați toate postările

sâmbătă, 22 mai 2021

Doar doi fotbalişti convocaţi de la la campioana României!


 Selectionerul Mirel Rădoi, antrenorul echipei naționale de fotbal a României, a anunțat lotul de jucători pentru meciurile amicale cu Georgia şi Anglia.

Din cei 25 de fotbaliști convocați fac parte doar doi jucători  de la CFR Cluj. Este vorba despre  fundaşul  Andrei Burcă și mijlocaşul Adrian Păun.

Reprezentativa de fotbal a României dispută la începutul lunii iunie două partide amicale, cu Georgia, la Ploieşti, şi cu Anglia, în deplasare.

                                                                                                    Cristi SOMEŞAN