Se afișează postările cu eticheta premierea elevilor din județul Maramureș. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta premierea elevilor din județul Maramureș. Afișați toate postările

miercuri, 23 decembrie 2020

Premierea elevilor din județul Maramureș, care au obținut premiul I la olimpiadele și concursurile școlare finanțate de Ministerul Educației și Cercetării

 


Consiliul Județean Maramureș a premiat ieri, 22 decembrie, performanța obținută de elevi și profesori în anul școlar 2019-2020. Suma alocată de către CJ Maramureș în acest scop a fost de 200.000 lei.

Au fost premiați, cu câte 365 lei, cei 330 de elevi care au obținut premiul I la olimpiadele și concursurile școlare finanțate de Ministerul Educației și Cercetării, respectiv cu câte 1085 lei un elev medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Astronomie și Astrofizică (IOAA -2020) și un elev medaliat cu argint la Olimpiada Balcanică de Matematică BMO v 2020). Cei 211 profesori care i-au pregătit au fost premiați cu câte 365 lei.

Sursa: MaraMedia

Sursa foto: portalinvatamant.ro