duminică, 30 august 2015

Liga a – II -a. FCM Baia Mare - FC Braşov (1-1)

FCM Baia Mare a debut în Liga a II-a, sâmbătă, 29 august 2015, pe teren propriu, în compania gruparii FC Braşov.

Minutul 15 – Minute de tatonare pe Viorel Mateianu. Nicio ocazie importanta pana acum, chiar daca ambele echipe incearca sa se apropie de careul advers. O incercare de sut a lui Leonte, dar mingea trece pe langa poarta lui Cauca

Minutul 23 – GOLLLLLL, FCM Baia Mare!!! Arnautu deschide scorul cu un sut plasat din 6 metri! 1-0 pentru gazdele de la FCM.

Pauza pe Stadionul Municipal “Viorel Mateianu”. FCM Baia Mare conduce cu 1-0!

Minutul 48 – GOL, FC Brasov! Codoban restabileste egalitatea cu un gol reusit de la circa 22 de metri. 1-1

Minutul 57 – FC Brasov continua seria atacurilor la poarta baimarenilor, dar din fericire scorul de pe tabela ramane neschimbat.

Minutul 64 – Ocazie importanta si pentru FCM Baia Mare. Vasile Pop a executat o lovitura libera de pe partea dreapta, spre coltul lung, dar portarul Cauca prinde cu siguranta.

Minutul 71 – Ocazie importanta pentru FCM Baia Mare. Vasile Pop suteaza de la circa 12 metri lateral stanga, dar mingea trece pe langa buturile portii aparate de Cauca. Un prim cartonas galbe vazut de Codoban (FC Brasov)

Minutul 74 – Trei schimbari pana acum in cele doua echipe. La FCM a intrat in minutul 61 Vasile Pop in locul lui Arnautu, in timp ce la FC Brasov au iesit Hlinca si Matei si au intrat Poverlovici si Ene.

Minutul 76 – O noua schimbare la FCM. A iesit capitanul Marius Hodor, acesta fiind inlocuit de Sergiu Oltean. Si un nou cartonas galben aratat oaspetilor, de data aceasta lui Moraru.

Minutul 81 – O noua schimbare la FC Brasov. A intrat Rusu si a iesit Mugurel Buga.

Minutul 82 – Schimbare la FCM Baia Mare. A iesit Bogdan Straut, a intrat Ciprian Durus.

Minutul 90 – Scor final 1-1

* FCM Baia Mare: Ormenisan, Leonte, Straut, Lupu, Hodor, Ignea, Sirbu, Ilie, Arnautu, Pacurar, Balaure
Rezerve: Bota, Pop, Ster, Durus, Munteanu, Oltean, Deac

* FC Brasov: Cauca, Letan, Putanu, Hlinca, David, Codoban, Moraru, Ianc, Perju, Matei, Buga
Rezerve: Mutu, Pamfile, Istrofor, Poverlovici, Olteanu, Ene, Rusu