marți, 28 iunie 2016

Simona Halep avansează la Wimbledon după o victorie facilă

Simona Halep s-a calificat in turul doi de la Wimbledon dupa ce a invins-o pe Anna Karolina Schmiedlova, scor 6-4, 6-1, la capatul unui meci superb.
Sportiva noastra a inceput in forta, a avut ceva emotii pe finalul primului set, dar si-a demonstrat plusul de valoare in fata jucatoarei de pe locul 40WTA.

Simona a condus cu 4-1 si a avut serviciul, dar a fost egalata. Totusi, romanca si-a revenit imediat si a luat primul set.

Actul secund a fost doar o demonstratie de forta din partea Simonei, care a castigat partida in putin peste o ora.

Per total, Simona a impresionat prin precizia loviturilor si a parut ca nu are probleme medicale.

In turul urmator, Simona se va duela cu italianca Francesca Schiavone, locul 111 WTA.