Se afișează postările cu eticheta Albert Toma. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Albert Toma. Afișați toate postările

marți, 22 februarie 2022

Albert Toma: „Ordinea și liniștea mormântală a sclaviei perfecte”

 

Sigur, trebuie să sperăm în continuare și să ne rugăm la Dumnezeu să ne ajute, dar în niciun caz nu trebuie să ne relaxăm și să credem că asasinii au renunțat la genocid. Bineînțeles, această formă de nebunie plandemonică, indusă și impusă întregii omeniri, nu mai poate fi susținută pentru multă vreme. Deja dă semne evidente de oboseală și va fi abandonată în mod controlat „științific”. Plutocrații care au ordonat operațiunea plandemică sunt deja încântați de rezultatele excelente obținute în această primă etapă.

Și pentru ca Agenda să-și urmeze cursul, ce surprize puteau să ne pregătească scelerații de la butoanele lumii? Evident, ceva mult mai mai rău decât teroarea sanitară. Genocidul va continua prin ceea ce vedem că ni se impune, cea mai mare criză economică din istorie, acompaniată cu foametea de proporții biblice ce ni se anunță de pe la începutul plandemiei. Și dacă peste toate nenorocirile acestea, plutocrații asasini vor declanșa și al treilea măcel mondial, vi se mai pare imposibilă reducerea populației cu 95%? Ei nici măcar n-au ținut secret acest obiectiv. Poate o mică completare s-ar impune. Ideologul satanist ce a schițat planul Agendei, ne-a spus: „Nu veți mai avea nimic și veți fi fericiți”. Poate că modestia și delicatețea deosebită ce-l caracterizează l-au împiedicat să ne dezvăluie obiectivul complet al Agendei: „Până în 2030 nu veți mai avea absolut nimic, veți fi mult mai puțini, dar veți fi « fericiți »”.

Am văzut tot felul de zvonuri despre un proces Nurnberg 2, având ca scop pedepsirea asasinilor plandemonici. O copilărie! Nu va fi așa ceva! Chiar dacă s-ar organiza o asemenea farsă, ea va fi doar atât, o mascaradă pentru aruncat praf în ochii prostimii, așa cum a fost și primul „”proces” ce a urmat după al doilea măcel mondial. Atâta vreme cât aceiași asasini stăpânesc întreaga planetă și ei hotărăsc tot ce mișcă în lumea asta, cred că este rezonabil să presupunem și să înțelegem că nu există „justiție” în sensul în care își imaginează visătorii și naivii spălați pe creier. Sistemele de justiție de pe întreaga planetă sunt subordonate acestei grupări mafiote și satanice ce-și spune „guvernul mondial”. Și această mână de psihopați se consideră stăpânii și proprietarii de drept ai planetei. Desigur, judecând după legile demente impuse omenirii, ei chiar sunt proprietari. Și ei au decis să-și curețe și să-și salveze planeta de „dăunători”, adică de noi, oamenii, exact cum un proprietar de casă hotărăște să-și curețe casa de rozătoarele nepoftite, sau cum un fermier decide să-și reducă turmele.

Existența acestei grupări criminale ce-și spune „guvern mondial” și care deține puterea supremă pe întreaga planetă, nu mai poate fi pusă la îndoială. Nu e vreo informație secretă, e de domeniul evidenței că așa stau lucrurile, plandemia ne-a demonstrat-o cu vârf și îndesat. Dacă ar avea chef, această grupare, deocamdată ocultă, ar putea să fie instalată „de jure” și mâine, nu doar „de facto”, cum este în acest moment. Numai că membrii grupării sunt extrem de delicați, chiar timizi. Și fiind ei așa de delicați, ar prefera să-i rugăm noi să-și oficializeze stăpânirea asupra noastră. Mai simplu spus, vor declanșa atâtea dezastre și atât de mult haos, încât puținii supraviețuitori rămași să se roage cu disperare ca acești asasini să le devină stăpâni și să reinstaureze ordinea și liniștea pe pământ. Și ei sunt pregătiți să reinstaureze ordinea. Numai că va fi ordinea și liniștea mormântală a sclaviei perfecte.

 Și mai există un „mic” motiv pentru care guvernul mondial din umbră nu este încă instaurat. Pentru a-și putea înfăptui obiectivele din Agendă, ei știu că omenirea mai trebuie prostită încă câțiva ani cu „conflictele” și „tensiunile” dintre „marile puteri”. Popoarele sunt asmuțite să urască alte popoare, pentru că, vezi Doamne, acele popoare le-ar fi dușmani. Este doar mascaradă. Singurii dușmani ai tuturor popoarelor sunt acești câțiva zeci de asasini teroriști mondiali. De aceea, toate „analizele geopolitice” ce încearcă să explice situația actuală, nu fac decât să ne zăpăcească pentru a nu mai înțelege ce se întâmplă. Suntem forțați să nu vedem pădurea, să vedem doar copacii. Pentru a declanșa acest ultim măcel mondial, păpușarii criminali au nevoie de această poveste a „conflictelor dintre marile puteri”.

Instrumentele cu care păpușarii își mențin și își consolidează necontenit puterea sunt niște mașini infernale, aparent foarte pașnice. Aceste arme mortale sunt corporațiile transnaționale, cu mult mai puternice și mai lipsite de scrupule decât guvernele țărilor în care acționează. De fapt, guvernanții, politrucii și toate sistemele de securitate, de ordine publică, justiție, etc, toate le sunt aservite și se controlează reciproc, dar nu în interesul cetățenilor, așa cum cred naivii, ci doar în interesul corporațiilor. Toate adunăturile astea de lefegii nu fac decât să stoarcă biruri de la populație și să le predea hulpavelor corporații. Evident, după ce-și opresc salariile lor nesimțite. Așa stând lucrurile, doar idioții mai pot aștepta salvarea de la politruci sau partide politice. Ei nu sunt decât niște slugi și vă mint cu nerușinare, știind de la început că n-au cum să-și îndeplinească promisiunile și angajamentele, chiar dacă ar încerca.

Se pare că salvarea noastră mai poate veni doar printr-o intervenție divină. De aceea trebuie să ne reîntoarcem cu fața către Dumnezeu și să ne rugăm să ne ierte și să ne salveze. Și cum Dumnezeu lucrează tot prin oameni, ar fi suficient doar ca un grup de comandanți de rang înalt din armata unei țări importante (nu spui care!), să trădeze cauza păpușarilor și, pe fondul susținerii populare, să instaureze o dictatură militară ce ar trebui să-și propună un singur obiectiv, naționalizarea tuturor proprietăților ce aparțin corporațiilor ce activează în respectiva țară, și impunerea unei legislații care să interzică cu desăvârșire apariția unor asemenea monstruozități în viitor. Lucru evident, dacă această lovitură ar avea succes, ea se va „viraliza” fulgerător pe întreaga planetă, sub presiunea revoltelor populare care ar urma. Doar destructurând acești monștri numiți „corporații”, numai așa ne-am putea salva de la genocidul pe care ni l-au pregătit psihopații criminali. Pentru că fără mașinile lor mortale, asasinii ar redeveni ceea ce sunt în realitate, doar niște bătrâni nebuni și inofensivi. Ca niște hiene fără gheare și fără colți. Lumea ar putea să se reîntoarcă la normalitate. Desigur, normalitatea presupune multe imperfecțiuni, dar nimic nu poate fi mai rău decât acest marș forțat al omenirii către abator. Din momentul distrugerii hidrei corporatiste, omenirea poate renaște cu adevărat, în loc să fie „resetată”.

Așa să ne ajute Dumnezeu!

 

Autor: Albert Toma

Sursa: art-emis.ro

miercuri, 8 decembrie 2021

Albert Toma: „Ultimul an de plandemie, întâiul an de război?”

 


Toți cei ce au dorit să înțeleagă au înțeles. Suntem victimele unei farse de proporții apocaliptice, un genocid gigantic ce are ca scop final lichidarea fizică a circa șapte miliarde de ființe umane. Știu că ieducații culți în cap, „frumoși și liberi”, zâmbesc cu superioritate și autosuficiență:

– Nu e, dom’le, nici un plan ocult. Terminați cu teoriile astea conspiraționiste! E doar o pandemie provocată de un „virus nenorocit”. Șefii la lume sunt foarte îngrijorați pentru sănătatea și integritatea noastră și luptă non-stop să ne salveze. Și ne vor salva, dar numai cu condiția să ne supunem orbește tuturor comenzilor lor. Și trebuie să ne supunem toți, altfel nu funcționează.

Atât de simplu li se pare oamenilor ieducați. Din păcate, noi, ăștia mai grei de cap și mai cârtitori, nu reușim să fim recunoscători față de șefii la lume pentru că vor să ne „salveze” împotriva voinței noastre.

Din nefericire, Plandemia nu este cel mai rău lucru ce ni se putea întâmpla. Plandemia este doar fitilul genocidului, este copacul din pricina căruia majoritatea oamenilor nu pot vedea pădurea și nu pot înțelege planul înfiorător al păpușarilor scelerați. În timp ce noi ne irosim timpul și energia în discuții sterile despre această adevărată nebunie colectivă, păpușarii își freacă mâinile de bucurie, satisfăcuți că totul se desfășoară conform planului lor dement. Este evident, extincția a 7 miliarde de oameni nu poate fi lăsată doar în cârca „eroilor” în halate albe (desigur, nu toți – n.r.), oricât de „vrednici” s-ar dovedi ei și oricât de rapide și eficiente ar deveni secțiile lor de terapie eutanasivă. Este clar că trebuie continuat cu altceva. Și cu ce s-ar putea continua? Evident, cu o criză economică totală, soldată cu o foamete de proporții biblice și cu un „război” mondial inovativ, de asemenea, tot de proporții biblice, un război ce va produce foarte puține pagube materiale, dar va produce enorm de multe victime umane.

Cum va fi posibil așa ceva? Este ușor de înțeles, dacă plecăm de la realitatea în care trăim, nu cea prezentată oficial. În primul rând, nu mai există pe planetă nici o țară suverană și independentă. Pentru mulți pare greu de crezut, dar logica elementară ne demonstrează că exact așa este. Toți conducătorii și toate guvernele țărilor lumii nu sunt decât niște „cai troieni”, niște trădători vânduți, idioți utili ce au furat pe nesimțite rolurile de la adevărații lideri, evident, ajutați de către păpușarii mondiali. Mai simplu spus, asasinii mondiali au eliminat pe furiș toți liderii naționali autentici și au plantat în locul lor numai slugile lor, niște viermi trădători și idioți ce au consimțit cu bucurie să-și vândă propriile popoare pe niște iluzorii mărgele de sticlă colorată și să se transforme în asasinii biologici ai propriilor concetățeni. Acești imbecili nu au cum să priceapă că vor fi aruncați câinilor imediat ce păpușarii își vor fi făcut treaba cu ei.

Poate credeți că Rusia sau poate China ar fi niște țări suverane și independente. Nimic mai fals! Nu există nici un conflict autentic între occidentalii grupați în jurul SUA și „alianța” dintre Rusia și China. Este doar manipulare pentru îndobitocirea popoarelor. Criminalii și-au dat mâna și au căzut la înțelegere asupra planului acestui război nimicitor. Din acest punct de vedere, Putin este un trădător la fel de mizerabil ca și plăvanul nostru sau ca orice alt plăvan de aiurea. Nu vă lăsați înșelați de aerul său de mare jupân. Putin este doar o slugă, la fel ca toți ceilalți „jupâni”. Știu că pare neverosimil, dar trebuie să cădem de acord că Guvernul Mondial este deja instalat, de facto. Și chiar impune decizii întregii planete. Plandemia ne-a dovedit prezența și lipsa totală de scrupule a acestei grupări criminale super organizate. Faptul că toate guvernele naționale au executat fără crâcnire toate comenzile criminale ale guvernului ocult, arată clar supunerea lor oarbă față de asasinii șefi.

Dacă șefii la lume ar fi dorit, puteau să instaleze guvernul lor mondial și din punct de vedere juridic, puteau să formalizeze și să „legalizeze” realitatea care există în fapt. Și o vor face, doar că nu a sosit momentul potrivit. Dacă deja ar fost oficializat guvernul mondial, cum puteau să mai declanșeze un conflict între „țări”? Acest război nu va fi războiul unor națiuni împotriva altora. Va fi doar o uriașă luptă între miliarde de gladiatori. Întreaga planetă va fi transformată în „arene romane” în care gladiatorii vor fi doar carne de tun și se vor căsăpi reciproc, totul pentru satisfacția orgasmică a păpușarilor. Diferențele între „țări” sunt date de mărimea și puterea legiunilor de gladiatori. Putin comandă o legiune mai mare și mai bine echipată, probabil și mai eficientă. După „încheierea conflictului” și finalizarea măcelului planetar, guvernul mondial se va instala oficial și va zdrobi orice urmă de rezistență a unor eventuali gladiatori rămași întâmplător în viață. Apoi se va instaura „pacea” prin teroare asupra puținilor lăsați în viață pentru a servi stăpânilor drept sclavi.

Din păcate, coloniei noastre mioritice i-a fost rezervat un destin cumplit de tragic. Din acest motiv toată „conducerea” coloniei a fost blindată cu cei mai imbecili și ticăloși fanarioți. Misiunea lor va fi să ne adune și să ne trimită să stârnim ursul rusesc, cu scopul ca acesta să ne sfâșie, și astfel, să se creeze motivul întrării în arenă și a „aliaților”. Probabil că asemenea „scântei” vor mai fi provocate în alte câteva locuri simultan, probabil prin Asia. De aici până la măcelul mondial nu mai este decât un singur pas. E ca și cum ai da foc unei grămezi de lemne din mai multe puncte, simultan.

Știu că sunt foarte mulți optimiști ce speră că plandemia se va încheia în curând. Îmi pare rău să-i dezamăgesc, așa ceva nu mai este posibil. Plandemia este o operațiune fără întoarcere. Păpușarii au sacrificat aproape toate instituțiile „lumii libere și democratice”, construite cu multă migală pe parcursul atâtor generații. Instituțiile astea, fie că erau politice, juridice, științifice, medicale, militare, diplomatice religioase, toate erau doar niște butaforii ce imitau destul de credibil ceea ce ar fi trebuit să fie. Dar erau frumoase și lumea a crezut în ele. Acum au fost demolate.

Lumea întreagă a văzut cu proprii ochi păpușarii mondiali și intențiile lor criminale. Plandemia ne-a revelat asta. De văzut am văzut toți, dar nu toți au înțeles. Foarte mulți au încă ceață pe ochi sau pe creier. Sau poate doar refuză să se trezească din visul frumos. Nu mai contează, păpușarii știu că sunt prea mulți martori la crimele lor și nu mai au cum să se oprească, trebuie să meargă până la capăt. Altfel, îi paște un nou Nürnberg, de data asta autentic, nu o mascaradă ca cea organizată de ei după cel de-Al Doilea Război Mondial. Ne aflăm în situația cuiva ajuns din întâmplare să fie martorul unei crime. Chiar dacă a ajuns să asiste la crimă fără nici o intenție, va avea ghinion, pentru că s-a aflat în locul nepotrivit în momentul nepotrivit. Criminalul nu va sta mult pe gânduri, îl va lichida și pe martorul incomod. Cam asta-i soarta care ne așteaptă pe noi.

Ce speranțe mai putem avea? În afară de ajutorul divin venit de la Dumnezeu, poate că mai există ceva fisuri în planurile aparent perfecte ale acestor asasini. Concret, s-ar putea ca într-una din legiunile de gladiatori să existe un Spartacus, un om providențial ce ar putea să insufle curaj celorlalți gladiatori și să reușească o răscoală. Ar fi suficient ca acei gladiatori să-și aresteze comandanții trădători, paraziții ce-i trimit cu nonșalanță la moarte sigură. Din acel moment răscoalele s-ar întinde precum incendiile sălbatice în întreaga lume. O asemenea răscoală ar fi chiar rezultatul misterios al intervenției divine. Dacă o asemenea răscoală sau un eveniment major care să dea planurile păpușarilor peste cap nu se produce, omenirea este condamnată la extincție nemiloasă.

 

Autor: Albert Toma

Sursa: art-emis.ro