Se afișează postările cu eticheta Aurelian Pavelescu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Aurelian Pavelescu. Afișați toate postările

marți, 24 decembrie 2024

Crinule, ești un laș!

 


Ți-au promis Serviciile că îl vor elimina din cursă pe Georgescu?

Acceptarea candidaturii la prezidențiale din partea PSD și PNL este însăși definiția LAȘITĂȚII și DEZONOAREI pentru Crin Antonescu. Corupția morală în cea mai sinistră formă a sa. Crin Antonescu a acceptat să fie beneficiarul loviturii de stat, PARTE A LOVITURII DE STAT.
Așa ai fost toată viața, Crin, te-ai ascuns, dar acum vede lumea întreagă: omul sistemului, ”LAȘUL”, ”IUDA”. N-ai vrut să comentezi pe marginea ilegalității mandatului lui Klaus Iohannis după 21 decembrie, nici despre decizia anti-constituțională și anti-popor a CCR, ca un LAȘ. Ai fost parlamentar 25 de ani, Președinte al Senatului și Președinte Interimar al României: ȘTII! Ai devenit parte a LOVITURII DE STAT și a CONSPIRAȚIEI împotriva poporului!
Știi la fel de bine vă vei pierde în fața lui Călin Georgescu, n-ai nicio șansă. Și atunci, întrebarea cheie: ți-au promis CONSPIRATORII că-l vor elimina pe Călin Georgescu de pe buletinul de vot, să fie siguri că vei fi Președinte? Eu cred, ca toată ȚARA, că DA!
Ești de acord, LAȘULE, să declari oficial că vei ieși din cursa prezidențială, dacă Georgescu va fi eliminat? N-am crezut, Crin, că vei accepta o asemenea dezonoare, mizerie umană, că ești CHIAR un demonic! Înainte de a te confrunta cu Georgescu, vei avea de a face cu mine, amice!
Aurelian Pavelescu

joi, 3 noiembrie 2022

România și-a distrus industria și marile rețele de producție pentru că UE a interzis orice ajutor de stat!


GERMANIA SĂ FIE SANCȚIONATĂ DE UE: ACORDĂ AJUTOR DE STAT ȘI ÎNCALCĂ REGULILE CONCURENȚEI ȘI PIEȚEI LIBERE! URSULA VON DE LEYN ȘI COMISARII SĂVÂRȘESC INFRACȚIUNI!

România și-a distrus industria și marile rețele de producție pentru că UE a interzis orice ajutor de stat, de principiu, încă din anii 90, ca o condiție de preaderare. Milioane de români au intrat în șomaj și au luat calea bejeniei. Statul a fost, pur și simplu paralizat: fabrici, uzine, minerit, termocentrale, marii întreprinderi orice fel, investiții în infrastructură, rețele agricole și de irigații, inclusiv interzicerea ajutorului de stat în sectorul privat!

UE a folosit acest principiu ca pe o adevărată secure de amputare a dezvoltării, și nu numai în România. Ajutorul de stat interzis!

Astăzi, Germania alocă 200 de miliarde de euro pentru ajutor de stat în contextul crizei economice, mai ales cu privire la sectorul energetic și sprijinul direct al populației și întreprinderilor afectate. Și nu este pentru prima dată, o obișnuință. Pe la Bruxelles scheuneli prin culise, să nu zică lumea că n-au spus ceva.

Bre, Ursula Von de Leyen, ai obligația de serviciu, împreună cu comisarii tăi, să sancționezi Germania! Să vină Parlamentul European și să dea un vot de blam, să se reunească Consiliul European, să sesizați CJUE, SĂ DEA O HOTĂRÂRE DE OBLIGARE SĂ PLĂTEASCĂ AMENZI DE MILIARDE!

Pentru că aici este vorba despre întreaga economie Europeană, care va fi afectată puternic prin practica neconcurențială germană. Interesele tuturor marilor producători și pieței europene vor fi bulversate pentru decenii: unii vor intra în faliment, alții (germanii) nu, folosind avantajul în defavoarea altora! Aceasta nu e o problemă de trecut cu vederea, este o problemă cu consecințe devastatoare!

Dacă veți accepta abuzul, nu cumva faceți și voi, comisarii, infracțiuni? De ce primiți indemnizațiile de zeci de mii de euro pe lună dacă încălcați tratatul UE? Nu e abuz în serviciu, de acela cu consecințe deosebit de grave?

Voi, Iohannis, Ciucă, Ciolacu, iată o bună ocazie să spuneți și voi: DĂM ȘI NOI AJUTOR DE STAT, cum face Germania, să salvăm populația și economia! Măcar a suta parte! Ce-o să spună Ursula?

Trăim numai în minciună!

 

Aurelian Pavelescu

Sursa: Facebook



luni, 15 august 2022

Aurelian Pavelescu:” IPS Teodosie. Vrednic este! I-au tăiat microfonul dar cuvintele lui au ajuns la cer!”

 


VREDNIC ESTE! ÎPS TEODOSIE I-A ADUS SLAVĂ LUI HRISTOS ȘI MAICII SALE PREACURATE, MARIA, LA MAREA SĂRBĂTOARE A ADORMIRII MAICII DOMNULUI, ÎN FAȚA PREȘEDINTELUI GLOBALIST AL ROMÂNIEI, IOHANNIS! I-AU TĂIAT MICROFONUL DAR CUVINTELE SALE AU AJUNS LA CER!

Situație fără precedent la Ziua Marinei, sărbătoare patronată de Maica lui Dumnezeu. Cuvântul care aducea slavă a fost suprimat, prin tăierea microfoanelor, spre rușinea organizatorilor militari și a Președintelui României, Klaus Iohannis, prezenți la eveniment.

De ce s-a întâmplat asta? Pentru că ÎPS Teodosie a făcut o slujbă grandioasă în cinstea Maicii Domnului și nu s-a supus protocolului formalist al guvernanților, pentru care credința și Dumnezeu sunt numai chestiuni de campanie electorală, ei fiind globaliștii în haine de miel.

Au deranjat enorm slujba și cuvintele Arhiereului, care-au culminat cu parabola banului Cezarului. Iisus, fiind ispitit de farisei întrebându-l dacă îndeamnă mulțimea să nu plătească taxele către imperiu, le-a cerut să-I arate o monedă. Apoi, i-a întrebat: ce chip este pe monedă? Al Cezarului, au răspuns fariseii. Atunci, dați Cezarului ce-i al Cezarului, și lui Dumnezeu ce-i al lui Dumnezeu, le-a răspuns Hristos. Mesajul ÎPS Teodosie a fost înălțător, transmițând că la tribună se află fariseii și Cezarul, iar poporul să urmeze cuvintele Mântuitorului!

Slujba, prin măreția ei, a devenit insuportabilă pentru globaliști, loviți îngrozitor de Slava lui Hristos și a Maicii Sale. Au tăiat microfoanele, dar Arhiereul a continuat slujba. Camerele televiziunilor au fost puse pe un purtător de cuvânt militar, care, peste ÎPS Teodosie, și-a început discursul nedemn, înfruntând cuvintele dumnezeiești!

Doar cuvintele Arhiereului au ajuns la cer!

Să ne rugăm cu toții pentru Arhiereu, ÎPS Teodosie, și să-i dăm cinstea pe care o merită: VREDNIC ESTE!

 

Aurelian Pavelescu, PNT CD

(sursa facebook)

 

miercuri, 5 februarie 2020

Aurelian Pavelescu: “PIȚIPOANCA EMMANUEL MACRON ÎN GENUNCHI ÎN POLONIA!”

După ce a cotcodăcit ani și ani împotriva Poloniei, că nu respectă statul de drept, că este anti-europeană și naționalistă, dând curs și la art. 7 din Tratatul UE – spaima proștilor, Emmanuel Macron a capitulat azi la Varșovia! Nu doar el, ci întrega protipendadă bruxelleză de sicofanți.
Ce-a spus Macron? Că ”doresc ca această vizită și discuțiile noastre să marcheze o veritabilă cotitură în rolul pe care îl putem juca împreună pentru Europa de mâine”, că ”să se facă proiectul european mai puternic, pentru că, în realitate, în prezent există, după Brexit, o fragilitate și o îndoială care s-au instalat”, că ”Franța și Polonia să-și dezvolte cooperarea în domeniile energiei și industriei militar, de pildă în cazul viitorului tanc european”, că e nevoie de un summit franco-germano-polonez al ”Triunghiului de la Weimar”! Despre art. 7 și statului de drept – mucles!
Cum este posibil așa ceva? Pentru că Polonia nu a cedat nimic. N-a acceptat stat paralel ca România! A bătut cu pumnul în masă pentru drepturile economice în UE! Pe partea militară a negociat puternic cu americanii, în detrimentul europenilor, dar punându-i și pe americani să accepte contracte profitabile lor: în comparație cu România care a cumpărat F16 second-hand, Polonia cumpăra F35… noi, iar SUA plătește nu glumă propria sa prezență în Polonia, iar nu ca la noi – taman invers! A luat bani cu nemiluita de la UE, fără a accepta niciun șantaj! A afirmat clar că Polonia rămâne o țară creștină, atașată valorilor familiei, în contra tuturor presiunilor neo-marxiste, promovând cea mai serioasă legislație contra-avort și de protecție a tradițiilor poloneze!
Așa încât, Polonia tocmai a reușit să facă împrumuturi externe cu dobândă negativă, economia ei fiind solidă și în puternică creștere, cu un climat social stabil, bucurându-se de respectul câștigat prin luptă!
Prin comparație, când a venit în România, Macron a bătut cu pumnul în masă și, în timpul în care se semnau contracte de vreo 9 miliarde de euro – cu titlu de bir dat Franței -, în fața lui Iohannis, Macron urla că suntem corupți și că vom fi și mai rău pedepsiți! Azi, pițipoanca este în genunchi în fața Poloniei, care a fost și este OPUSUL ROMÂNIEI ÎN UE!
Fugărit la Paris de vestele galbene și sindicate, alungat din Africa, Orientul Mijlociu și din Univers – cu o Franță adusă la cheremul Germaniei, pe jumătate islamizată -, Emmanuel Macron a devenit azi simbolul rușinii în politica internațională. Vizita din Polonia, vă amintiți, urmează vizitei în Rusia cu puțin timp în urmă, unde Macron s-a dus de asemenea în genunchi în fața lui Putin, cerșind orice.
Bat șaua să priceapă iapa! În comparație cu Polonia, România a cedat tot, de bună voie, fiind transformată într-o sinistră colonie. Responsabil este statul paralel trădător și manipulator, dar și aceia care s-au lăsat și se lasă manipulați din lipsă de educație și patriotism: pedeapsa a venit, va veni și în viitor – am ajuns neoiobagii Europei, cum tragic prevestea în urmă cu aproape 100 de ani Iuliu Maniu! Hai, români, mai votați încă o dată Iohannis și PNL, vestita politică a ”muii”!
Autor: Aurelian Pavelescu

miercuri, 3 aprilie 2019

ȚARA FRICII!

Vorbesc în urmă cu câteva zile cu un prieten jurnalist, dintre cei mai buni, și îmi spune că îi este frică să mai scrie despre adevăr. Că mare parte dintre foștii lui prieteni au fost racolați de SRI și, unii dintre ei, intrați în politică, au grade mari de ofițeri sub acoperire. Când mi i-a enumerat, am văzut că mulți dintre ei sunt foști țărăniști, alții se prezintă insistent în spațiul public ca apărători ai principiilor lui Iuliu Maniu și Corneliu Coposu! Pe banii SRI, sub diferitele forme de finanțare. Singurele indicii sunt că aceștia trăiesc fără să lucreze nimic. Și o duc bine.
Îmi explic cum PNȚCD a devenit un partid controlat. Eforturile de reconstrucție făcute de oricine pot fi spulberate oricând, când o grămadă de foști țărăniști finanțați de SRI sunt pregătiți să spună că ”se răsucește Coposu în mormânt”, folosiți de o mașinărie infernală, susținută la rândul ei de SRI, care bulversează percepția publică. Cât de simplu, nu-i așa? Că faci, că nu faci, când cineva te tot compară cu trecutul și cu marii lideri politici, dar decedați, închizându-te într-un trecut mitologic, avem diversiunea perfectă.
Cum s-a ajuns aici? Conștiințele sunt de vânzare. E simplu să trăiești ușor, din bani veniți pe filierele SRI, și să te și dai apărătorul ”principiilor” în pozele garantate de angajator… Mai ales când nu ai o carieră și nici vreo afacere care să-ți asigure ziua de mâine. Teribil! Câți nu sunt așa?
Nici nu-i pot măcar învinovăți. Mecanismul SRI este perfect. Banii, desigur, poate că nici nu vin de la serviciu, ci de la ”prietenii” lor din tot felul de multinaționale sau alte afaceri, pentru care câteva sute de mii de euro pe lună pentru a plăti o armată de troli care să controleze psihologic populația, nu înseamnă absolut nimic… Bani care se și întorc înzecit, din afacerile cu statul, orientate cam tot din zona serviciilor secrete.
Cei care cunosc mecanismul sau aderă și ei, sau renunță de frică și scârbă, dar asumându-și o viață grea, de lipsuri financiare. Pentru că în lumea aceasta, a presei, a propagandei, fără un angajator, practic nu poți supraviețui.
Iar când asemenea mecanisme apar în societate, toată țara e cuprinsă de frică, nu scapă nimeni. Ca la Aiud: IULIUS FILIP, deținutul politic pe care AUGUSTIN LAZĂR a refuzat să-l libereze cunoscând că este supus torturii, de aceea și era ținut și torturat: SĂ ȘTIE ÎNTREAGA SOCIETATE ȘI SĂ TACĂ! Cine nu știa de Aiud? Cine îndrăznea să vorbească despre Aiud și teroarea pe care o genera, alături de imensa rețea penitenciară a morții?
Câți au mai rămas oameni liberi cu adevărat? Câți, crezând că sunt liberi, folosiți de acest uriaș angrenaj al fricii și al minciunii, nu sunt la rândul lor niște instrumente ale nedemnității? Eu voi apăra cât voi putea unul dintre ultimele simboluri de conștiință, PNȚCD, aflat dintotdeauna sub asaltul celor mai murdare forme ale răului tocmai de aceea, pentru strălucirea sa!
Autor: Aurelian Pavelescu

sâmbătă, 26 ianuarie 2019

BNR și sistemul bancar au scos cuțitele lungi!

BNR și sistemul bancar: atacul încercuit! Susțin ancheta declansată de senatorul Daniel Zamfir privind ROBOR și responsabilitatea BNR!
Faptul că ROBOR ar putea să fie manipulat de bănci sub protecția BNR este probabilă și pentru cei mai puțin avizați. Un răspuns simplu la întrebarea de ce băncile câștigă în România de câteva ori mai mult decât la ei acasă, unde cetățenii sunt cu mult mai bogați? Dar, deopotrivă, de ce băncile, deși au asemenea profituri astronomice, nu plătesc impozitele și taxele cuvenite către stat, folosind tot felul de tehnici de scoatere a profiturilor în afară?
Și, iată, după ce a fost adoptată ordonața pe lăcomie, care obligă băncile să plătească o taxă în plus, dacă cresc ROBORUL, sistemul bancar cu BNR în vârf au reacționat dur: AU RIDICAT CURSUL VALUTAR, BRĂBUȘIND LEUL!
Explicațiile date de senatorul Daniel Zamfir sunt absolut raționale și logice. Acesta denunță că ROBORUL a fost și este calculat manipulator, fără a se raporta la tranzacții reale, ci la cotații simulate, ireale, false, arbitrare! Așa încât milioane de familii de români plătesc dobânzi cu 30 – 40% mai mari decât cele corecte, angajate în contractele de credit! Adică, FURT PE FAȚĂ!
BNR a reacționat violent, fără a oferi nicio explicație sau răspuns, insultându-l pe senator și inducând chiar ideea că VA BOICOTA ANCHETA PARLAMENTARĂ! Reprezentantul PNL, senatorul Cîțu, a sărit și el în apărarea BNR și a băncilor, deși în urmă cu câțiva ani acuza și el sistemul bancar de asemenea practici, nici mai mult nici mai puțin cerându-i lui Isărescu SĂ NU SE PREZINTE LA COMISIE! Semne clare că e belea marea de tot, cu miros de pușcărie multă!
Ne aflăm în plin război hibrid! N-au reușit cu #rezist, bancherii dau acum atacul în cerc asupra României, cu sprijinul cozilor de topor: EI VOR SĂ FURE BANII ROMÂNILOR DIRECT DIN SALARII, PENSII, CONTURILE BANCARE, CUM AU FĂCUT-O DE DECENII! Și nu doar a oamenilor simpli, dar și a societăților comerciale! Ăsta da război!
Într-o situație normală, DNA trebuia să se afle de mulți ani la BNR și bănci, să ridice probe și baștani, dacă nu cumva și DIICOT, fiind vorba despre securitatea națională și de zeci de miliarde de euro! Nu știu și nu cred că se va întâmpla.
Ați înțeles acum mai bine de ce zice Timmermans de la PES, Verhofstadt de la ALDELE european, Manfred Werner și Juncker de la PPE, o grămadă de trepăduși de la nemți, francezi, olandezi, suedezi, austrieci etc. că România este coruptă? E PE BANI, DOMNILOR! POPORUL ROMÂN TREBUIE SĂ PLĂTEASCĂ BIRURILE, DACĂ NU, NE DISTRUG CA POPOR!
Nu mai e vorba aici de partide, ideologii, povești despre statul de drept, ci despre BANII TUTUROR ROMÂNILOR! Iar, în fruntea tuturor, KLAUS IOHANNIS!
Îl felicit pe senatorul Zamfir! Nu știu cât va face și dacă va face ceva, dacă va rezista măcar! Este esențial, însă, că A VORBIT! De acum, să voteze românii ce vor vrea să fie mai departe.
PNȚCD ȚINE CU POPORUL ROMÂN!

Autor: Aurelian Pavelescu

duminică, 2 iunie 2013

AURELIAN PAVELESCU SUSPENDAT DIN PNŢ-CD

Bucuresti, 1 iunie 2013
Biroul National de Conducere (BNC) al Partidului National Taranist Crestin Democrat (PNTCD), întrunit astazi, 1 iunie in Bucuresti, a hotarat cu unanimitate de voturi (10 din 10), suspendarea lui Aurelian Pavelescu  (foto) din functia de Presedinte al PNTCD.
Aceasta decizie vine ca urmare a crizei grave de legitimitate a actiunilor intreprinse de Aurelian Pavelescu in interiorul Partidului.
In esenta, Presedintele PNTCD este acuzat de subminarea autoritatii forurilor superioare de conducere ale partidului prin luarea de masuri abuzive fara consultare si aprobare a conducerii.
In particular, Presedintele suspendat s-a substituit in repetate randuri competentei si autoritatii Biroului National de Conducere (BNC) in situatii cum ar fi:
1. Negocierea de contracte care privesc patrimoniul partidului fara instiintarea, consultarea si aprobarea BNC: inchirierea spatiului din incinta sediului central al Partidului pentru activitati lucrative fara acordul BNC si fara a da socoteala de fondurile incasate;
 2. Emiterea unei hotarari de evacuare a Sediului Central fara consultarea BNC;
 3. Refuzul repetat de a prezenta in scris Raportul anual de gestiune cu situatia financiara a partidului.
 4. Cedarea sediului PNTCD Sector 4 fara acordul BNC.
 5. Instaurarea unui climat de teroare in partid prin excluderi si decizii abuzive, cum ar fi stabilirea unor conduceri interimare la nivelul oricarei organizatii al carei lider are pareri diferite de cea a lui Aurelian Pavelescu.
BNC-ul care a luat decizia de suspendare este organul legitim de conducere al partidului, atat potrivit prevederilor statutare, cat si datorita inscrierii acestui for de conducere in Registrul Partidelor Politice de pe langa Tribunalul Bucuresti (niciuna dintre modificarile acestui for aduse prin interventiile unilaterale ale lui Aurelian Pavelescu nefiind nici staturare si nici inregistrate in registrul mai sus mentionat).
In acest sens, precizam ca Aurelian Pavelescu a ratat inregistrarea modificarilor statutului la Tribunalul Bucuresti, fapt care conduce la nulitatea Congresului care a avut loc pe 20 aprilie 2013 la Pitesti.
Avem nevoie de partide care sa faca un alt fel de politica in Romania, o politica a principiilor si a regulilor, nu politica bunului plac, ne trebuie o politica a dialogului si nu una a excluderilor, pe scurt, o politica a unei Romanii europene pe care PNTCD o poate desavarsi impreuna cu partenerii din dreapta esichierului politic romanesc.
 Pentru informatii suplimentare, contactati Sandra Pralong - 0722 629 283, sau Mihaela Vasilatii - 0743 299 291.


                    COMUNICAT DIN PARTEA B.N.C. al PNŢ-CD