Se afișează postările cu eticheta Gluma serii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Gluma serii. Afișați toate postările
vineri, 16 mai 2025
sâmbătă, 5 martie 2022
sâmbătă, 19 februarie 2022
miercuri, 6 octombrie 2021
luni, 4 mai 2020
luni, 4 noiembrie 2019
Gluma serii - Ardeleanul la bar
Un ardelean intră într-un bar și comandă o bere. Când vede că barmanul îi aduce una la doză, ardeleanul scoate un cuțitaș, ia doza și începe să îi taie partea de sus.
Barmanul îl vede și-i spune:
-Bade, ridică inelul și trage-l spre tine, nu te mai chinui cu cuțitul.
Ardeleanul îi răspunde:
-Apăi, no, domnule dragă, inelul îi pentru ăia care n-au brișcă...
marți, 22 octombrie 2019
Gluma serii - Panică în avion
Un avion de tip jumbo-jet decolează de pe aeroportul Roissy. După ce ajunge altitudinea de croazieră, comandantul se adresează pasagerilor:
- Doamnelor şi domnilor, avem condiţii meteo foarte bune şi prevedem un zbor fără probleme! Vă invităm să luaţi o poziţie cât mai comodă, să urmăriţi un film şi să vă relax...O, nu! Doamne!!!
Se aude un zgomot sec şi...nimic! Linişte de moarte! Pasagerii se privesc îngheţaţi. Nimeni nu mai mişcă. Avionul îşi menţine în continuare direcţia. Stewardesele zâmbesc nervos...Semn rău!
După câteva minute, comandantul revine la microfon:
- Vă cer scuze pentru incident, dar tocmai mi-am vărsat cafeaua fierbinte pe pantaloni! Ar trebui să vedeţi cum arată pantalonii mei în faţă!
Un pasager, din spate, urlă:
- Asta nu-i nimic, ar trebui să-i vezi pe ai mei la spate!!!
luni, 14 octombrie 2019
miercuri, 7 august 2019
Gluma serii - Un gulaş...
Un tip intră într-un magazin:
- Aş dori şi eu un gulaş.
Vânzătorul:
- Sunteţi ungur?!
Tipul se enervează:
- Şi dacă ceream strudel mă
întrebai dacă sunt neamţ, dacă ceream mâncare chinezească mă întrebai dacă sunt
chinez?
- Aaaa, nu...
- Şi atunci de ce mă întrebi dacă-s ungur, pentru că am
cerut gulaş?!
- Nu... Pentru ca aici e magazin de electronice...
sâmbătă, 30 martie 2019
Gluma serii - Un câine fioros...
Badea Ion se pregătea să între în gospodărie la badea
Gheorghe, când vede un câine mare ciobănesc, cu o faţă fioroasă, că se uita la
el din curte. Speriat, renunţă la gând şi îl strigă pe badea Gheorghe.
- Ce-i, mă? scoate ăsta capul pe geam.
- Hai să-mi deschizi poarta că mi frică de câne !
- Hai, numa, că nu-ţi face nimic!
- Nu mă bag că mi frică.
- Hai, dacă-ţi spun!
Până la urmă, badea Ion îşi ia inima în dinţi şi intră în
curte. Se duce uşurel pe lângă perete şi până la urmă ajunge în casă. După ce
închide uşa îi zice lui badea Ion:
- Bă, Ioane, rău câne ai!
- Aşe-i cum zâci - rău tare.
- Să uita aşa fioros de am zis că mă scap pă mine. Da,
spune-mi, de ce nici nu mârâie, nici nu latră, nici nu muşcă, numa să uită aşa
urât?
- Mă, cânele ăsta-i din ăla care să consumă-n e...
Abonați-vă la:
Postări (Atom)






