Fostul jucător nr. 1 mondial de tenis Ilie Năstase a
declarat azi, 6 septembrie că Simona Halep, care o va întâlni miercuri, 7
septembrie 2016, pe Serena Williams, traversează o formă sportivă bună având în
vedere că în meciurile disputate până acum la US Open a pierdut doar un
set, informează agerpres.ro.
”A jucat de șapte-opt ori până în prezent cu Serena, e 7-1
acum în meciurile directe. Dar cele șapte nu contează, doar ultimul meci e
important. E ca la neveste, am avut patru, dar doar ultima contează, știți cum
e. Iar Simona Halep este în formă bună, intră în meci foarte repede. În toate
jocurile de până acum a pierdut doar un set”, a spus marele tenismen Năstase.
Simona Halep o va întâlni miercuri pe Serena Williams,
liderul mondial și favorita numărul 1, în sferturile de finală ale turneului US
Open, ultimul de Mare Șlem al anului (ora 18.00, ora României).
C.S.



