Se afișează postările cu eticheta Eurosport. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Eurosport. Afișați toate postările

miercuri, 7 septembrie 2016

"Ciocnirea titanilor" tenisului mondial în sferturile de finală la US Open 2016


MECIUL DINTRE românca SIMONA HALEP şi americanca SERENA WILLIAMS POATE FI URMĂRIT ÎN DIRECT PE CANALUL EUROSPORT, AZI, 7 SEPTEMBRIE 2016, DE LA ORA 18,00 (cu aproximaţie). Mulţumim Eurosport! Mulţumim Simona pentru emoţiile pozitive pe care ni le produci! Te vom urmări cu interes şi drag şi îţi vom ţine pumnii strânşi pentru ca să învingi o legendă a Tenisului din toate timpurile!

                                                                                       GDL

marți, 6 septembrie 2016

Generalul tenisului mondial Ilie Năstase constată: ”Simona Halep la US open e în formă, a pierdut doar un set în meciurile de până acum”


Fostul jucător nr. 1 mondial de tenis Ilie Năstase a declarat azi, 6 septembrie că Simona Halep, care o va întâlni miercuri, 7 septembrie 2016, pe Serena Williams, traversează o formă sportivă bună având în vedere că în meciurile disputate până acum la US Open a pierdut doar un set, informează agerpres.ro.
”A jucat de șapte-opt ori până în prezent cu Serena, e 7-1 acum în meciurile directe. Dar cele șapte nu contează, doar ultimul meci e important. E ca la neveste, am avut patru, dar doar ultima contează, știți cum e. Iar Simona Halep este în formă bună, intră în meci foarte repede. În toate jocurile de până acum a pierdut doar un set”, a spus marele tenismen Năstase.
Simona Halep o va întâlni miercuri pe Serena Williams, liderul mondial și favorita numărul 1, în sferturile de finală ale turneului US Open, ultimul de Mare Șlem al anului (ora 18.00, ora României).


                                                                                         C.S.

luni, 11 aprilie 2016

Înotătorul Alexander Popov povestește despre cariera sa în serialul Eurosport, „Drumul către aur”


Astăzi, 11 aprilie, de la ora 20.00, emisiunea Eurosport „Drumul către aur” stârnește pasiunea fanilor cu un amplu interviu exclusiv al unuia dintre cei mai de succes oameni din istoria sportului – înotătorul pe distanțe scurte, Alexander Popov. În al treilea episod al serialului de șase programe, cvadruplul campion olimpic și de asemenea de șase ori campion mondial, ne-a oferit un interviu exclusiv, prin care retrăiește cele mai importante momente ale carierei sale de excepție. Popov este a treia legendă a sportului care apare în serialul „Drumul către aur”, după Sergey Bubka și Nadia Comăneci. Alexander Popov, faimos pentru cele patru medalii olimpice de aur câștigate în probele individuale de la Jocurile Olimpice de la Barcelona (1992) și Atlanta (1996) descrie cum victoria a devenit o „rutină”. Programul de 30 de minute va fi difuzat pe canalele TV Eurosport și pe Eurosport Player, serviciul premium digital Eurosport, destinat transmisiunilor în direct sau la cerere. Popov reflectă de asemenea asupra traumei de a fi înjunghiat la doar trei săptămâni după succesul din Atlanta și asupra revenirii în sportul său preferat pentru a câștiga la Campionatele Europene din 1997 în probele de 50 și 70 de metri stilul liber. „Din punct de vedere psihologic, a fost foarte ușor pentru mine deoarece știam ce trebuia să fac și eram sigur de cum urma să se termine totul. Poate sunt văzut ca arogant, dar am știut rezultatul acelei finale înainte ca ea să înceapă,” spune Popov despre finala probei de 100 de metri de la Jocurile Olimpice din Atlanta în 1996. Cât despre înjunghierea sa la trei săptămâni după acel succes, Popov adaugă: „M-am simțit foarte încrezător și eram calm când am rămas pe mâinile doctorilor care s-au ocupat de operație. Ei mi-au spus că totul va fi bine… Am înțeles ca singura posibilitate de a mă întoarce la o viață normală era să revin la înot. Iar istoria a arătat că am reușit să o fac.”Preluare Sport Local

vineri, 19 februarie 2016

Eurosport va difuza, în exclusivitate, în România, meciurile din Premier League, până în 2019

Grupul Eurosport a semnat un contract cu Premier League privind drepturile de transmisie în Romania, în exclusivitate, a primei ligi din campionatul englez de fotbal, până în anul 2019, potrivit unui anunţ făcut, joi, la Bucureşti, de Peter Hutton, CEO al Eurosport.
Peter Hutton, chief executive officer (CEO) al Eurosport, a spus că Eurosport a dorit ca publicul din România să poată vedea cele mai importante competiţii de fotbal din lume.
Astfel, Peter Hutton a anunţat că Eurosport a achiziţionat drepturile de difuzare, în exclusivitate pentru România, pentru următorii trei ani, ale Premier League.
"Suntem foarte mândri să anunţăm că avem drepturile exclusive pentru România pentru următorii trei ani ale Premier League. Este o înţelegere pe care am făcut-o în mod specific pentru România (...) Ştim cât de mult este interesat publicul din România de acest campionat (...) Vrem ca publicul din România să poată să vadă cele mai importante competiţii de fotbal", a spus Peter Hutton.
Acesta nu a dezvăluit valoarea financiară implicată de această achiziţie, însă a spus că a fost "foarte costisitoare". "Drepturile sportive sunt foarte scumpe", a mai spus Hutton.
Cu acest prilej, Peter Hutton este prezent pentru prima dată în România după ce compania Discovery Communications a preluat grupul Eurosport.
"Vom aduce cele mai bune competiţii sportive în România", a spus, la rândul său, Victoria Davies, Vice President, Country Manager pentru Discovery, Europa Centrală şi de Est, prezentă la conferinţa de presă.
Aceasta a mai spus că Discovery a făcut investiţii importante în Eurosport şi a rebranduit televiziunile acestui grup. "Investiţiile şi rebrandingul au avut scopul de a duce Eurosport la un alt nivel", a mai spus Victoria Davies.
La rândul său, Peter Hutton a spus că investiţiile în Eurosport vor continua. "A fost un an grozav, dar este doar începutul pentru Eurosport", a mai spus acesta. Sursa MEDIAFAX