Se afișează postările cu eticheta dorin al. cosmuta. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dorin al. cosmuta. Afișați toate postările

miercuri, 23 decembrie 2020

Crăciun Fericit!

 


Deschide inima şi lasă Bucuria şi Implinirea să intre in sufletul tau! Deschide larg braţele şi imbraşisarea ta calda, vorba buna şi gândul curat să fie cel mai de preţ cadou pentru cei dragi! Vă urez tuturor ca aceste Sfiinte Sărbători să vă umple sufletul de bucurie, incredere, speranţă şi iubire, iar anul care vine să fie unul plin de împliniri şi realizări. Crăciun Fericit!!!

Cu stimă, Dorin Al. Cosmuţa

marți, 4 iunie 2013

Edilii vor să organizeze în acest an “Serbările Chioarului ” ?!


Primarul oraşului Şomcuta Mare, Talpoş Florin Vasile, intenţionează să le propună consilierilor locali spre aprobare într-o şedinţă ordinară de CL, organizarea manifestărilor cultural-artistice “Serbările Chioarului”.
     De mai bine de cinci ani “Serbările Chioarului” nu au mai fost organizate,din cauza bugetului prea slab pe care administraţia locală l-a avut în ultimii ani. Ultima manifestare a “Serbărilor Chioarului” a fost la sfârş itul lunii iunie a anului 2008,la începutul mandatului fostului edil PDL, Alb Vasile Dorinel. Revenim cu detalii.


                                                              Scris de Dorin Al. Cosmuţa

marți, 17 aprilie 2012

Hristos a inviat!


Cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Pasti, va doresc tuturor sa aveti in case pace si un suflet luminos,  liniste sufleteasca , alaturi de cei dragi, iar tainele divine, iubirea si speranta, increderea si lumina, sa va incalzeasca viata. Sarbatori fericite si Hristos a inviat!
Cu respect,
Dorin Al. Cosmuta