Se afișează postările cu eticheta încă un mandat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta încă un mandat. Afișați toate postările

joi, 25 februarie 2016

Este oficial. Laura Kovesi, în fruntea DNA pentru încă un mandat !

Ministrul Justiţiei, Raluca Prună, a anunţat oficial că o va propune pe Laura Codruţa Kovesi pentru încă un mandat în fruntea Direcţiei Naţionale Anticorupţie. Anunţul a fost făcut joi, 25 februarie, în cadrul evenimentului în care DNA îşi prezintă bilanţul pe 2015.
"Trebuie să ne asigurăm că DNA are un cadru institutional stabil, în care performanţa e recunoscută. Îmi asum funcţia şi aplic dispoziţiile legii prin reinvestirea procurorului şef al DNA.

Cifrele din raport sunt elocvente, rapoartele şi încrederea cetăţenilor confirmă rezultatele DNA de până acum", a declarat Prună. Sursa ZIARE.COM

                                                                                                       C.S.