Se afișează postările cu eticheta Maria Gripini. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Maria Gripini. Afișați toate postările

joi, 21 februarie 2013

Concurs de Lenker la Cavnic


Comunicat de presă
Anul acesta, împreună cu primarul din Cavnic, senatorul Marius Bota s-a implicat în organizarea Concursului de Lenker (săniuţe cu volan), concurs ce are loc anual la Cavnic pe drumul care leaga Cavnic de Băiuţ, închis traficului rutier pe timpul iernii. Şoseaua acoperită cu zăpadă şi gheaţă fiind pista perfectă pentru acest sport.
„Anul acesta voi participa şi eu în calitate de concurent. Am propriul lenker primit cadou de la organizaţia PSD Cavnic, în urmă cu 4 ani, când am caştigat primul mandat de senator. Aşteptăm ca lumea să participe în număr cât mai mare şi să ne distram”, a declarat senatorul.
În acest an, la deschiderea oficială care va avea loc sâmbătă, 23.02.2013, de la ora 10.00, va participa, la invitaţia primarului din Cavnic şi a domnului senator Bota, doamna Maria Grapini, Ministru al Turismului.



Cabinetul senatorului Marius BOTA

miercuri, 20 februarie 2013

Comunicat de presă senator Sorin Marius BOTA


Ministrul Turismului, Maria Grapini, se va afla la acest sfârşit de săptămână în judeţul Maramureş.
La iniţiativa senatorului PSD Sorin Bota şi a doamnei deputat Cornelia Negruţ, Doamna Ministru va avea, duminică, 24 februarie 2013, o întâlnire  cu parlamentarii USL din Maramureş, pentru a discuta strategia de dezvoltare a turismului în Maramureş şi calendarul implementării. 



          Cabinetul senatorului