Se afișează postările cu eticheta sediu nou. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta sediu nou. Afișați toate postările

vineri, 19 ianuarie 2018

Uniunea Scriitorilor Europeni de Limba Română are sediu nou


 USELR are un nou sediu în centrul municipiului Chișinău, Republica Moldova! Oficiul este termificat, are internet WI-Fi, intrarea fiind din strada Alexandru cel Bun, în apropiere de strada Vasile Alecsandri.
Pentru spațiul oferit începând de azi, mulțumiri rennoite noilor membri ai USELR, Mihai POPA, Vasile POPA, Viorel POPA, care nu s-au legalizat în vara anului 2016 din anumite cauze, iar acum au actele în regulă, grație deciziei adoptate joi, 18 ianuarie, de Consiliul de Administrare al USELR.


                                                                Diana CENTENAR CIUGUREANU

miercuri, 3 septembrie 2014

Primăria Şomcuta Mare s-a mutat în sediu nou

        Luni, 1 septembrie 2014, Primăria Şomcuta Mare s-a mutat în casă nouă, în fosta judecătorie. Evenimentul la care au fost prezenţi reprezentanţii administraţiei judeţene, primarii din zona Chioarului şi chiar ai Maramureşului istoric au putut vedea o locaţie cum puţini se pot lăuda în Maramureş sau chiar în ţară.
Din informaţiile primite de la primarul oraşului, Florin Vasile Talpoş am aflat că s-au cheltuit cu amenajarea birourilor şi a instalaţiei de încălzire, din bugetul propriu, peste trei miliarde de lei vechi. Vechiul sediu al Primăriei va fi, cel mai probabil, închiriat pentru a se aduce bani la bugetul oraşului Şomcuta Mare.


                                                                                        GD Lucăcean