Se afișează postările cu eticheta Robert Negoiță. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Robert Negoiță. Afișați toate postările

joi, 13 iunie 2019

Robert Negoiță, întrebat dacă trebuie redus numărul de angajaţi din Guvern: „Da! Mai puțin cu amante, cu cumetrii”

Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, a declarat, joi, 13 iunie a.c. înaintea Comitetului Executiv PSD, că numărul de ministere și numărul de angajați din Guvernul Dăncilă  trebuie reduse, precizând că trebuie "mai puțin cu amante, cu cumetrii...". Edilul a spus că el a disponibilizat până acum 250 de oameni din primărie.
"Da! Și mai ales numărul de angajați. Mai puțin cu amante, mai puţin cu cumetrii, mai puțin cu din astea ... da, da, da, mult mai puțin. Eu în presă am văzut. (...) Consider că este absolut necesar, sunt două lucruri absolut necesare: 1. să transparentizăm activitatea Guvernului și a administrației centrale în general. Este cea mai lipsită de transparență publică administrație din Europa. Este inadmisibil, noi nu suntem Africa, nu suntem Congo. 2. Să transperentizăm activitatea, adică vreau să văd și eu câți angajați are ministerul cutare și care e fișa postului pentru fiecare și activitatea lor zilnică, ceea ce noi, la Primăria Sectorului 3, tocmai aprobăm astăzi, în ședință de Consiliu. Toate ministerele, nu unul în mod special", a declarat Robert Negoiță.
Edilul a precizat că va continua disponibilizările la Primăria Sectorului 3.
"Anul trecut, am disponibilizat peste 200 de oameni din Primăria Sectorului 3, iar anul acesta, până acum, undeva peste 50 de persoane până acum și, până la finalul anului o să rezolvăm problema asta", a mai spus Robert Negoiță.


Sursa: Mediafax

duminică, 24 iulie 2016

Academia de Poliție cere retragerea titlului de doctor acordat lui Robert Negoiță


Lucrarea de doctorat a primarului Sectorului 3, Robert Negoiță, fratele (ne)finanţatorului echipei de fotbal Dinamo Bucureşti Ionuţ Negoiţă este un plagiat. Acest lucru a fost constatat de Comisia de etică a Academiei de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” care a cerut Consiliului Naţional de Atestare a Titlurilor, Diplomelor şi Certificatelor Universitare (CNATDCU) să-i retragă titlul de doctor lui Negoiță, a declarat în exclusivitate pentru site-ul News.ro, Daniel Torje, rectorul acestei instituții de învățământ.