Se afișează postările cu eticheta rusinos. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta rusinos. Afișați toate postările

sâmbătă, 10 iunie 2017

RUŞINE! Încă o țară UE închide ușa tirurilor românești. Transportatorii români discriminați în UE!!!

Transportatorii români sunt discriminați în UE. În timp ce României i se interzice să încurajeze vânzarea produselor alimentare autohtone, în numele libertății piețelor și comerțului din UE, țările străine își închid puțin câte puțin piața transporturilor rutiere în fața transportatorilor români, sub privirile îngăduitoare ale Comisiei Europene și în absența oricăror reacții venite din partea Ministerului Transporturilor și Guvernului.
Ultima țară care se aliniază curentului îndreptat impotriva transportatorilor români este Italia, după Franța, Belgia și Germania. Camera Deputaților a Parlamentului Italian a aprobat, la 05 iunie 2017, proiectul de lege pentru ratificarea Decretului-lege 50/2017, care pretinde că ar conține “politici corective de conturi publice”, dar care, în fapt, are ca scop golirea țării de firmele și șoferii din estul Europei, informează publicația de specialitate TIR Magazin.
Italienii au reacționat astfel în numai cinci zile la un așa zis “pachet de mobilitate” prezentat, pe 31 mai 2017, de Comisia Europeană. Publicația menșionată acuză o „incapacitate a guvernului european de a reacționa corect pentru protejarea libertății de mișcare a forței de muncă, unul dintre idealurile pentru care s-a creat Uniunea Europeană”. Inacțiunea Comisiei Europene a dat curaj politicienilor din țările bogate să vină cu pachete legislative prin care țările sărace sunt scoase de la “masa comună”. Proiectul de lege urmează să fie dezbătut acum și de Senatul italian, care e puțin probabil să aducă modificări substanțiale textului.
În actuala formă, proiectul de lege reduce drastic timpul în care un șofer poate face cabotaj pe teritoriul Italiei la volanul unui camion înmatriculat de o firmă din străinătate (cabotajul este activitatea de transport prestatată pe teritoriul unei țări dec ătre o firmă de transport dintr-o altă țară. Este însă de neînțeles menținerea aceastei noțiuni ce datează din perioada pre-aderare, atât timp cât granițele UE nu mai există din punct de vedere economic comercial iar Uniunea Europeană se consideră a fi o singură piață. Mai mult, firmele din alte țări trebuie să notifice autoritățile italiene despre operațiunile de transport pe care le efectuează în această țară. De asemenea, pentru a crește exponențial costurile firmelor, și italienii impun un plafon minim în euro de plată a șoferilor, precum și proceduri de rambursare a cheltuielilor de deplasare, cazare și masă. O copie a notificării, împreună cu contractul de muncă (sau documentația echivalentă) și salariul șoferului, trebuie să fie la bordul vehiculului, astfel încât să poată fi controlate de către poliția rutieră.
Toate documentele trebuie să fie traduse în limba italiană. Lipsa acestor documente de pe vehicul (sau prezența unei documentații care nu corespunde cu ceea ce este cerut de standard -cum ar fi statul de plată netradus în italiană) are ca rezultat aplicarea unei amenzi de la 1.000 euro la 10.000 euro. În acord cu un nou articol, amenda trebuie plătită imediat agentulului care instrumentează cazul, sub sancțiunea reținerii vehiculului până la maximum 60 de zile. Ca o consecință directă a noilor pachete legislative din țările occidentale, va crește din nou numărul propriilor cetățeni angajați în transportul rutier. Cele mai multe firme est-europene nu vor putea face față hățișului birocratic instituit peste noapte de Vest. Aceste companii vor fi silite să renunțe la transporturile intracomunitare și să își concedieze mare parte dintre șoferii profesioniști folosiți acum pentru aceste operațiuni, titrează DIGI24.
Inclusiv firmele vestice de transport care și-au deschis firme în Est pentru a angaja la costuri mai mici șoferi cu care să lucreze în propriile țări vor fi afectate. Mai mult, patronii acestor firme riscă și să fie acuzați de evaziune fiscală pentru că aplică un sistem în care prestează servicii de transport în propriile țări și plătesc taxe și impozite mult mai mici în țările din estul Europei. Sursa NAPOCANEWS

miercuri, 3 mai 2017

Ce ruşinos, domnilor Traian Băsescu, Şerban Nicolae şi Liviu Brăiloiu!


Comisia juridică a Senatului a adoptat miercuri, cu 5 voturi „pentru“ (PSD şi ALDE) şi 3 „împotrivă“ (PNL, USR şi UDMR) amendamentele propuse de senatorii Traian Băsescu, Şerban Nicolae şi Liviu Brăiloiu la proiectul de Lege privind graţierea, prin care cei condamnaţi la închisoare cu executare pentru dare sau luare de mită, trafic de influenţă sau cumpărare de influenţă urmează să fie graţiaţi sub rezerva achitării prejudiciului.
Comisia juridică a Senatului a adoptat marţea trecută amendamentul propus de Parchetul General, Asociaţia Magistraţilor şi de Şerban Nicolae la proiectul Legii graţierii conform căruia vor urma să fie graţiate pedepsele cu închisoarea de până la 3 ani inclusiv, modificând astfel propunerea Guvernului de a graţia pedepsele de până în 5 ani. Totodată, Traian Băsescu şi-a modificat amendamentul prin care propunea graţierea pedepselor de până în 10 ani de închisoare, însuşindu-şi propunerea Uniunii Barourilor, şi anume reducerea perioadei la 6 ani. Amendamentul senatorului PMP a fost însă respins. Traian Băsescu a explicat că a propus amendamentul de graţiere a pedepselor de până în 10 ani deoarece există o diferenţă între codul penal vechi şi cel nou, ceea ce s-ar putea traduce în discriminări la adresa condamnaţilor, iar articolul din lege ar putea fi declarat neconstituţional. Contraargumentul a venit însă din partea ministrului Justiţiei, Tudorel Toader, prezent la şedinţa Comisiei juridice, care a spus că se aplică legea penală mai favorabilă. De asemenea, senatorii jurişti au adoptat şi un amendament propus de social-democratul Şerban Nicolae potrivit căruia se scad trei ani din orice pedeapsă cu închisoarea de până în zece ani. ”Se graţiază… în parte, cu trei ani, pedepsele cu închisoarea aplicate de instanţele de judecată mai mari de trei ani, dar care nu depăşesc zece ani”, prevede amendamentul propus de Nicolae. Potrivit senatorului PSD, de această prevedere ar urma să beneficieze aproximativ 800 de deţinuţi, arată News.ro

                                                                                            Iulian C.

duminică, 19 iunie 2016

România pierde ruşinos cu Albania şi este eliminată de la EURO 2016


Echipa nationala a Romaniei a fost eliminata de la EURO 2016 dupa ce a pierdut, scor 0-1, ultimul meci din Grupa A, disputat impotriva Albaniei.

Tricolorii erau obligati sa castige pentru a avea sanse mari de calificare in optimi, insa ne-au oferit o prestatie modesta, desi au intalnit cea mai slaba adversara din grupa.

Parasim EURO 2016 fara nicio victorie si cu doua goluri din patru incasate dupa gafele lui Tatarusanu.

Afla si scuza lamentabila oferita de jucatorii nationalei dupa eliminare

Desfasurarea partidei

Ajunsi in fata meciului decisiv, tricolorii nu au putut conta pe Razvan Rat si Mihai Pintilii, accidentati, astfel ca in echipa de start si-au gasit loc Matel si Prepelita. Nu a fost insa loc pentru Sanmartean, care a fost introdus abia la pauza.

Jucatorii nostri au intrat pe teren foarte determinati si au dominat startul meciului, cand am avut si doua sanse de gol prin doua suturi de la distanta trimise de Bogdan Stancu si Denis Alibec.

Citeste si: Reactia lui Anghel Iordanescu dupa meci

Nu am reusit insa sa mentinem ritmul, iar Albania a devenit tot mai curajoasa pe masura ce timpul trecea.

Un prim avertisment l-am primit in minutul 23, cand albanezii ne-au prins pe contraatac, dar Lenjani a trimis incredibil peste desi avea toata poarta in fata.

Am continuat sa fim dezorganizati in defensiva, iar albanezii au deschis scorul in minutul 43, dupa ce Chiriches a gresit la marcaj, Tatarusanu a iesit aiurea, iar Armando Sadiku a inscris cu o lovitura de cap.

Pe marginea prapastiei, Iordanescu si-a calcat pe orgoliu si l-a introdus pe Lucian Sanmartean, dupa ce nu-i acordase niciun minut la turneul final "magicianului".

Intrarea lui Sanmartean a inviorat jocul nostru ofensiv, dar nu am reusit sa marcam. Am fost opriti dintr-o faza pe care scria gol pentru un ofsaid inexistent, iar in minutul 76 Florin Andone a izbit transversala.

S-a terminat insa 1-0 pentru Albania, iar Romania este eliminata de la EURO 2016 cu un singur punct in faza grupelor. In cealalta partida din grupa, Franta si Elvetia au remizat, 0-0.

Tara noastra plateste astfel pretul numirii unui selectioner fricos, scos de la naftalina de o conducere a FRF care nu a dorit sa ofere un salariu mai mare unui antrenor aflat deja in activitate.

Acesta a fost probabil ultimul meci din cariera de antrenor a lui Anghel Iordanescu, al carui contract expira la sfarsitul lunii iunie. Preluare ZIARE.COM