marți, 28 februarie 2012

Cetate Devatrans - HCM Baia Mare 27-23

HCM Baia Mare a pierdut cu scorul de 23-27 (14-15) partida disputată în deplasare la Deva în cadrul etapei a XVII-a a Ligii Naţionale feminine. Meciul a fost echilibrat, ambele echipe aflându-se la conducere la diferenţe de maxim două goluri până în minutul 51, când scorul era 23-23. Gazdele au gestionat însă mai bine finalul de joc, reuşind să puncteze de patru ori fără să primească niciun gol.
HCM: Matei (16 intervenţii), Puşcaş - Rudics 7 (7), Puiu 7, Bondar 4, Dobromir 4, Pîrvuţ 1, Tătar, Negria, Oşan, Maior-Paşca.
Aruncări de la 7m: 8-8 (transformate 7-7, au ratat Cartaş, respectiv Rudics)
Minute de eliminare: 6-6 (în minutul 58 Sabadac a primit cartonaş roşu pentru un fault violent).