vineri, 29 mai 2015

Steaua a castigat joi seara un nou titlu !

Gruparea antrenata de Costel Galca s-a incurcat la Iasi, unde a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 0-0, insa rivala ASA Targu Mures a fost invinsa pe teren propriu de retrogradata OtelulGalati, scor 1-2.
"Ros-albastrii" au atacat din primul si pana in ultimul minut la Iasi, insa CSMS s-a aparat multe minute cu totii jucatori, iar Chipciu si compania n-au gasit calea spre gol.
Cea mai mare ocazie i-a apartinut lui Popa, la jumatatea primei reprize, cand a scapat singur cu portaruladvers, l-a driblat, dar apoi a trimis peste poarta.
Astfel, Steaua a stat la mana celor de la Otelul, iar galatenii nu i-au dezamagit si au reusit sa se impuna pe terenul celor de la ASA.