sâmbătă, 24 martie 2012

Fotbal. Liga a FCMU Baia Mare – Juventus Bucureşti 2 -1 ( 0 - 0 )

FC Maramures Universitar Baia Mare a învins azi 24 martie, pe teren propriu, formaţia Juventus Bucureşti, scor 2-1 (0-0), într-un joc contând pentru etapa a VII-a a Ligii a II-a la fotbal.
FC Maramureş Universitar Baia Mare: Lovasz – Duruş, Hodor, Istrofor, de Rosa, Achim (min. 46, Samuel Feraru; min. 72, Pop), Fritea – cpt., Roman, Filip, Dragoş (min. 64, Deac), Tănasă. Rezerve: Mârza, Negrea, Urs, M. Feraru. Antrenori: Romulus Buia – principal şi Ciprian Dorobanţu – secund;
Juventus Bucureşti: Bobariu – Daia (min. 72, Slobozeanu), Grigore, Ianuşi, Amet – cpt., Bănuţă, Cruceru, Bustea, Tene (min. 88, Stănică), Damaschin, Mokengue (min. 46, Ţăran). Rezerve: Sărdescu, Sava, Gosman, Crişan. Antrenor: Marian Mărgărit.
Au marcat: Damaschin în minutul 69 pentru oaspeţi, Alin Roman în minutele 75 şi 90 plus 5 din penalty.
Arbitri: Flavius Alin Roşu (Timişoara) - Iulius Timar şi Ovidiu Timar (Oradea);
Arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea);
Observatori: Tiberiu Szatmari (Tărgu Mureş) şi Ştefan Silaghi (Satu Mare);