joi, 22 februarie 2018

Lazio-FCSB 5-1. Seară neagră pentru fotbalul românesc!

FCSB nu a avut timp nici macar sa spere la un rezultat pozitiv pe "Stadio Olimpico", jucatorii lui Lazio incepand asediul inca din minutul 7. Echipa lui Nicolae Dica nu a contat deloc, elevii sai au iesit in evidenta doar prin greseli, iar Lazio a profitat din plin si a marcat de cinci ori in poarta aparata de tanarul Andrei Vlad.

Golul de onoare al ros-albastrilor a venit cu opt minute inainte de finalul partidei, prin Harlem Gnohere. FCSB paraseste astfel competitia in 16-imi si ramane doar cu amintirea victoriei de pe "Arena Nationala" (scor 1-0).

Golurile invingatorilor au fost marcate de Immobile 7', 43', 71', Bastos 35' si Anderson 51', iar Gnohere a punctat pentru FCSB, in minutul 82.

Suntem departe de fotbalul mare, doar Gigi Becali la declaratii este mai bun decat patronii unor echipe ca Real, Barcelona, Bayern, PSG, Lazio...