marți, 26 septembrie 2017

Simona Halep, eliminata inca din turul doi la Wuhan dupa un meci in care a luat doar trei game-uri

Sportiva noastra a cedat in fata rusoaicei Daria Kasatkina (locul 31 WTA). Scorul a fost 6-2, 6-1 in favoarea rusoaicei.
Simona a avut o evolutie foarte slaba, a servit catastrofal, a returnat modest si pe masura ce timpul a trecut a devenit tot mai irascibila.
Primul set l-a pierdut in 42 de minute, timp in care si-a pierdut serviciul de patru ori.
Lucrurile au stat similar si in setul secund, cand Simona si-a mai pierdut serviciul de doua ori si a cedat astfel partida.
Pentru Simona, acesta a fost primul meci dupa esecul suferit la US Open in fata Mariei Sharapova.
De asemenea, a fost si primul meci cu Andrei Pavel antrenor, dar acesta nu s-a implicat.
Pentru Simona, urmeaza o pauza de doar cateva zile, pentru ca saptamana viitoare va evolua in turneul de la Beijing.