sâmbătă, 11 noiembrie 2017

Fotbal. România U21 - Portugalia U21 1-1

Tricolorii mici continuă să viseze la Euro 2019! Nici măcar puternica Portugalie nu a reușit să pună piedică naționalei Romaniei Under 21, deși Goncalves a deschis scorul la Ovidiu, la prima ocazie a lusitanilor, în minutul 16.
Până atunci, tineretul lui Daniel Isăilă atacase poarta lui Joel Pereira, goal-keeper de la Manchester United.
Descumpaniți de golul primit, tricolorii au fost aproape de a mai încasa unul, de la Jota.
După pauză, a ieșit la rampă Dennis Man - jucătorul roș-albaștrilor a reușit să egaleze.
Dupa 1-1 cu Portugalia, România își consolidează prima poziție în clasamentul grupei a opta.
Marți, tricolorii mici au un nou meci de foc, în deplasare cu Țara Galilor. Hai România!