joi, 30 iulie 2015

Steaua Bucureşti, doar egal cu Partizan Belgrad în preliminariile Ligii Campionilor

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata miercuri seara, pe National Arena, cu Partizan Belgrad, in prima mansa a turului III preliminar al Ligii Campionilor.
Un rezultat de egalitate obtinut cu greu de Steaua, care a facut o partida slaba si a dat senzatia ca a jucat cu frica.
La 36 de grade Celsius si in fata unui National Arena gol, campioana Romaniei a ajuns cu greu la poarta adversa si pleaca, in urma acestui rezultat, cu sansa a doua la calificare.
Dupa o prima repriza fara gol marcat, oaspetii au deschis scorul in minutul 63, prin fundasul dreapta Vulicevic, cu un sut din unghi.
Radoi i-a introdus apoi in teren pe Tudorie si Tahar, iar egalarea a venit in minutul 81, cand Varela a inscris cu capul, dupa o centrare a lui Hamroun si o greseala a portarului sarb, care a alunecat.
In finalul partidei, ambele echipe puteau marca, dar tabela de marcaj nu s-a mai schimbat. 1-1 si Steaua are nevoie de o victorie sau un egal cu multe goluri marcate in returul de saptamana viitoare de la Belgrad, pentru a merge in playoff.
ECHIPELE DE START:
STEAUA: Cojocaru - Alcenat, Papp, Varela, Tosca - Muniru, Breeveld - Popa, Hamroun, Chipciu - Tade.
Rezerve: Nita, Rapa, Guilherme, Tudorie, Mihalcea, Tahar, Enceanu.
Antrenor: Mirel Radoi.
PARTIZAN: Z.Zivkovic - Vulicevic, Petrovic, Balazic, Fabricio - Brasanac, Jevtovic, Babovic - A.Zivkovic, Oumaru - Bojinov.
Rezerve: Kljajic, Cirkovic, Bogosavac, Ninkovic, Ilic, Trujic, Saponjic.
Antrenor: Zoran Milinkovici.

Arbitru: Kevin Bloom (Olanda).