duminică, 1 iulie 2018

O altă mare surpriză la CM. Rusia a eliminat Spania la loviturile de departajare!!!

După ce sâmbătă seara echipele lui Messi, respectiv Ronaldo au părăsit competiția, iată că astăzi o altă favorită la câștigarea Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia părăsește competiția. După un final dramatic,  scorul fiind tranșat la loviturile de departajare, Rusia a eliminat Spania!
Echipa gazdă a Cupei Mondiale de Fotbal, Rusia, s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei după ce a învins la loviturile de departajare Spania. După 90 de minute, scorul era 1-1. Acelaşi scor se înregistra şi după 120 de minute. Spania a deschis scorul după un autogol al lui Ignashevich din min. 12. Rusia a egalat înainte de pauză din penalty (min. 41).
La loviturile de la 11 metri, spaniolii au ratat de două ori. Echipa lui Hierro va vedea asemeni lui Messi şi CR7 restul meciurilor de la Cupa Mondială în faţa televizorului!