joi, 2 august 2018

CFR Cluj Napoca a fost eliminata din Liga Campionilor

Dupa ce in tur au pierdut cu 0-1 pe teren propriu, clujenii au inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in returul de la Malmo.
Campioana Romaniei va continua astfel aventura europeana in Europa League, unde va da piept in turul trei preliminar cu invingatoarea meciului FK Sutjeska (Muntenegru) - FC Alashkert (Armenia).
Djokovic a deschis scorul meciului din Suedia in minutul 36, cu o executie superba pe spate, din interiorul careului.
Gazdele au egalat dupa pauza, in minutul 55, cand Traustason a prins un sut fantastic la vinclu de la aproximativ 25 de metri.
Echipa din Gruia a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa ce Juan Culio a vazut, in minutul 77, cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu. Pacat ca si in acest an nu vom avea echipa romaneasca in Champions League.