luni, 8 octombrie 2018

Fotbalistul Mbappe a marcat patru goluri în 13 minute pentru PSG

Atacantul francez, Mbappe, a marcat patru goluri în 13 minute pentru PSG, în meciul cu Lyon, scorul de la finalul meciului fiind 5-0.

Atacantul francez a obţinut penalty-ul din care Neymar a marcat în minutul 9, stabilind scorul pauzei, 1-0 pentru campioana Franţei. Kimpembe a fost eliminat în minutul 32, iar ”rivalul” Tousart l-a urmat în prelungirile primei reprize, după ce a văzut al doilea galben, astfel că cele două echipe au evoluat în zece jucători în repriza secundă.

Cel mai bun tânăr jucător de la Cupa Mondială a ieşit la rampă în minutul 61, când a marcat cu un şut la care Lopes nu a avut replică. Acesta a reuşit dubla în minutul 66, din pasa lui Marquinhos, iar tripla a venit trei minute mai târziu, din pasa lui Neymar, Mbappe scăpând singur cu goalkeeper-ul lui Lyon, pe care nu l-a iertat din poziţie ideală. Atacantul de 19 ani a stabilit scorul final cu un şut din careu, după ce Neymar nu a putut înscrie.