marți, 17 mai 2022

Dan Goron: „România s-a clasat pe locul întâi pe națiuni la Campionatul European de Teakwon-do ITF”

La Campionatul European de Teakwon-do ITF din Croația, organizat în perioada 26 aprilie- 1 mai, au participat 28 de țări, lotul din România a fost cu 50 de sportivi din care a făcut parte și Clubul Știința Dragonul Baia Mare cu 4 sportivi, 2 seniori și 2 juniori, iar rezultatele au fost mai mult decât bune cu mulți sportivi pe podium.

România s-a clasat pe locul 1 la sfârșitul competiției pe locul întâi pe națiuni.

”În urmă cu 15-20 de ani ne gândeam și ne propuneam să ne încadrăm undeva în primii 15-20, dar în ultimii 8 ani, ne-am clasat pe locul 2, locul 3 și ne doream să luăm locul 1”, – a declarat Dan Goron, 6 dan, antrenor al lotului național de Teakwon-do ITF, secretar general al federației Române de Taekwon-do ITF, președinte ACS Dragonul Baia Mare.

Sursa: MaraMedia