luni, 22 iunie 2026

Călin Georgescu, apel către parlamentari, într-un mesaj public despre Guvernul Veștea: „O capitulare morală rușinoasă și trădătoare”

 

Fostul candidat la prezidențiale Călin Georgescu a transmis duminică seară, 21 iunie, un mesaj în care îi îndeamnă pe parlamentari să nu susțină învestirea guvernului Veștea, pe care l-a descris drept cabinetul „unui președinte ilegitim”.

Georgescu susține că un vot pentru Guvernul Veștea „este un act de trădare a intereselor României”.

„Mesajul se adresează acum membrilor Parlamentului României, ai partidelor parlamentare sau independenți. Parlamentarii români trebuie să înțeleagă astăzi că fiecare vot dat guvernului unui președinte ilegitim este un act de trădare a intereselor României. Guvernul propus, „Bolojan 3”, nu este o opțiune politică, să ne înțelegem. Este o capitulare morală rușinoasă și trădătoare”, a declarat Călin Georgescu, într-un mesaj video pe Facebook.


Sursa: Active News

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu