O nouă ruptură internă zguduie Partidul Național
Liberal. Potrivit unor surse politice, conducerea PNL urmează să decidă azi, 23
iunie, excluderea a 18 parlamentari și lideri locali care l-au susținut pe
Adrian Veștea.
Conform informațiilor pe surse, lista celor vizați
de sancțiuni s-ar afla nume importante din partid care au susținut proiectul
politic contestat de actuala conducere liberală. Decizia ar urma să fie luată
într-o ședință a noii conduceri PNL, instalată după congresul extraordinar al
partidului.
Parlamentarii
care au votat guvernul Veștea:
1. Cătălin Predoiu
2. Monica Anisie
3. Sorin Câmpeanu
4. Nicoleta Pauliuc
5. Mihai Veștea
6. Andrei Baciu
7. Lucian Bode
8. Alina Gorghiu
9. Ion Iordache
10. Aneta Matei
11. Mititelu Eduard
12. Pandea Ciprian
13. Prișcă Răzvan
14. Rusu Sebastian
15. Ionuț Stroe
De asemenea, vor fi excluși liderii locali Adrian
Veștea (Consiliul Județean Brașov) și Hubert Thuma (Consiliul Județean Ilfov) ,
potrivit surselor. Ultimul pe listă este europarlamentarul Rareș Bogdan.
Sursa:
cotidianul.ro.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu