„PSD a devenit partidul mic, mic, mic de tot. Mic în Acțiune, mic în gândire și, mai ales, mic în atitudine.
Să-ți umilești propriul electorat, membrii de partid, aleșii locali și parlamentarii, făcându-te breloc al AUR și preș pentru Simion și Georgescu, este ceva ce nu credeam că voi vedea vreodată.
N-am văzut o „strategie” politică mai lipsită de sens și de instinct politic decât ceea ce vedem astăzi. O strategie care nu aduce nimic bun României și care nu face decât să împingă PSD într-o zonă din care cu greu se va mai putea întoarce.
Disperarea PSD și a celor care construiesc acest guvern de a ocupa funcții și de a bloca orice reformă reală în această țară este fără precedent.
Mi-aș dori să-l văd pe 𝗽𝗿𝗲𝘀̦𝗲𝗱𝗶𝗻𝘁𝗲𝗹𝗲 𝗥𝗼𝗺𝗮̂𝗻𝗶𝗲𝗶 intervenind acum, în al doisprezecelea ceas, cerând retragerea premierului desemnat și convocând consultări cu partidele pentru identificarea unei soluții corecte, morale și credibile pentru România.
Altfel, dacă până la ora 20:00 nu va avea o poziție publică clară, va deveni părtaș și complice la construcția celui mai 𝗮𝗻𝘁𝗶-𝗿𝗲𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮̆ 𝗴𝘂𝘃𝗲𝗿𝗻 pe care România l-a avut în ultimii ani, alături de 𝗣𝗦𝗗 și 𝗔𝗨𝗥” a scris pe Facebook deputatul maramureșean Ionel Ovidiu Bogdan.
C.L.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu