Pe scurt: Kelemen Hunor a fost singurul politician care a sintetizat perfect situația României la dezbaterea despre investirea ratată a guvernului Veștea.
În rest, toți ceilalți lideri politici au vorbit despre Ei, nu despre problemele României. De fapt, partidele din România nu vorbesc nimic despre problemele reale, nu au idei despre ce ar trebui să fie făcut și doar se gudură prin Occident pentru mici comisioane pentru ei pentru afaceri mari pentru ăia.
Și ăia le dau niște resturi și îi și desconsideră și apoi îi aruncă la tomberon. Sluga e slugă! Bașca ciubucurile interne.
Bravo, Hunor! Rușine tuturor politicienilor declarați români!
Momentan omul care a falimentat România pe numele său Bolojan a fost salvat, dar de plătit vor plăți cu toții. De la Simion la Grindeanu, Fritz și Nicușor. Lumea e obosită și sătulă de voi toți, oameni incapabili să structurați măcar o idee pentru țară.
O rușine!
Lipsa de viziune si caracterul de slugă omoară țara asta pas cu pas, vorba unui clasic în viață. Și mai e doar o jumătate de pas!
Amin!
(flux24)

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu